O tym jak ważny jest aktywny styl życia i ruch na świeżym powietrzu wiedzą uczestniczki marszu Nordic Walking, który miał miejsce w północnym rejonie Gminy Radomsko, w skład którego wchodzą następujące miejscowości: Kietlin, Okrajszów, Płoszów. Zajęcia odbyły się w ramach projektu „Zdrowe Łódzkie na plus”.

Kobiety podczas marszu Nordic Walking Panie tuż przed marszem Nordic Walking

W marszu z kijkami wzięły udział same kobiety. Panie spotkały się przed OSP Płoszów. Tam pod okiem wykwalifikowanych instruktorek Nordic Walking: Renaty Sobczyk i Beaty Wilk wysłuchały podstawowych informacji dotyczących prawidłowej postawy podczas marszu NW oraz uczestniczyły w rozgrzewce.

- Nordic Walking to w ostatnich latach bardzo popularny rodzaj aktywności fizycznej, łączący marsz z techniką odpychania się od podłoża za pomocą specjalnie zaprojektowanych kijków, których umiejętne używanie angażuje górną połowę naszego tułowia podczas energicznego spaceru. Jest uprawiany na świeżym powietrzu, w kontakcie z naturą, przez cały rok i w dowolnym terenie, co czyni go idealnym treningiem prozdrowotnym dla każdego, bez konieczności poszukiwania centrów fitness i siłowni – zauważa Renata Sobczyk.

Panie podczas marszu Nordic Walking Panie podczas marszu Nordic Walking

Uczestniczki marszu kontakt z naturą miały zapewniony. Maszerowały urokliwymi płoszowskimi drogami i dróżkami.

- Nordic Walking to idealne ćwiczenie dla każdego. Cieszę się, że Gmina Radomsko przystąpiła do prozdrowotnego projektu, dzięki któremu zainteresowane osoby mogą zadbać o swoje zdrowie, nawiązać nowe kontakty oraz poobcować z przyrodą – mówi Agnieszka Zaremba, uczestniczka projektu.

Panie w trakcie rozgrzewki przed marszem Nordic Walking Panie podczas marszu Nordic Walking Panie podczas rozgrzewki przed marszem Nordic Walking Panie podczas rozgrzewki przed marszem Nordic Walking

Projekt „Ruszaj się dla zdrowia” w Gminie Radomsko dofinansowany jest z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego w ramach zadania „Zdrowe Łódzkie na plus”.

Zdrowe dzkie na plus 01 Mae