Niedzielne popołudnie (4 sierpnia) niektórzy mieszkańcy Gminy Radomsko spędzili aktywnie, maszerując z kijkami po urokliwych zakątkach gminy. Stało się to za sprawą projektu „Ruszaj się dla Zdrowia  - Zdrowe Łódzkie na plus”, który został zainaugurowany w trzech rejonach gminy: północnym (Kietlin, Okrajszów, Płoszów), południowo-zachodnim (Szczepocice, Dąbrówka, Lipie, Bobry, Klekotowe, Klekowiec, Cerkawizna, Podcerkawizna), południowo-wschodnim (Dziepółć, Amelin, Strzałków, Grzebień).

Grupa kobiet maszeruje z kijkami  Grupa kobiet z kijkami

Przed marszami wykwalifikowane instruktorki Nordic Walking przeprowadziły wspólną rozgrzewkę oraz udzieliły podstawowych informacji dotyczących prawidłowej postawy podczas marszu NW.  Dopiero po takim przygotowaniu grupy ruszyły w teren.

- Niezmiernie nam miło, że możemy integrować miłośników aktywności na świeżym powietrzu poprzez marsze Nordic Walking – zauważa Katarzyna Zasada z Urzędu Gminy Radomsko.

Grupa kobiet podczas rozgrzewki przed marszem NW Grupa kobiet podczas rozgrzewki przed marszem NW

Kolejne spacery z kijkami po urokliwych zakątkach Gminy Radomsko odbędą się:

- pierwszy rejon Kietlin, Okrajszów, Płoszów - 7 sierpnia, godz. 19.00. Zbiórka na placu przed OSP Płoszów

- drugi rejon:  Szczepocice, Dąbrówka, Lipie, Bobry, Klekotowe, Klekowiec, Cerkawizna i Podcerkawizna – 8 sierpnia, godz. 18.00. Zbiórka plac zabaw przy garażach OSP Dąbrówka

- trzeci rejon: Dziepółć, Amelin, Strzałków i Grzebień – 7 sierpnia, godz. 17.00. Zbiórka plac przy PSP w Strzałkowie.

Projekt „Ruszaj się dla zdrowia” w Gminie Radomsko dofinansowany jest z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego w ramach zadania „Zdrowe Łódzkie na plus”.

Zdrowe dzkie na plus 01 Mae