Kilkanaście pań z terenu Gminy Radomsko pod okiem wykwalifikowanych instruktorek od miesiąca systematycznie maszeruje z kijkami. Uczestniczki prozdrowotnych spacerów podkreślają, że taki wysiłek to sama przyjemność. Mając to na uwadze zachęcają mieszkańców naszej gminy do dołączenia do nich.

Grupa osób. Osoby trzymają w ręku kijki potrzebne do marszu Nordic Walking

Na potrzeby realizacji projektuRuszaj się dla zdrowia” Gmina Radomsko została podzielona na trzy rejony: północy (Kietlin, Okrajszów, Płoszów), południowo-zachodni (Szczepocice, Dąbrówka, Lipie, Bobry, Klekotowe, Klekowiec, Cerkawizna, Podcerkawizna), południowo-wschodni (Dziepółć, Amelin, Strzałków, Grzebień).

Grupy ruszyły w każdym rejonie. Spacery NW pod okiem instruktorek: Renaty Sobczyk i Beaty Wilk odbywają się systematycznie raz w tygodniu.

- Spacer z kijkami to sama przyjemność. Poznajemy technikę prawidłowego marszu NW dzięki czemu nawet te mięśnie, które były uśpione uaktywniają się. Co równie ważne, wychodzimy z domu, mamy czas dla siebie, nawiązujemy nowe znajomości – przyznaje pani Justyna, która w projekcie uczestniczy od pierwszych zajęć.

Kobiety maszerując z kijkami Nordic Walking Kobiety maszerujące z kijkami Nordic Walking

Harmonogram spotkań przedstawia się następująco:

- wtorek - Dziepółć godz. 18.00

-  środa - Płoszów godz. 18.30

- czwartek - Dąbrówka 18.00

- Serdecznie zapraszamy do dołączenia do poszczególnych grup. Jedyną ceną jaką płacimy za marsz z kijkami to cena naszego zdrowia. A to przecież jest bezcenne – podkreślają instruktorki NW, Renata Sobczyk i Beata Wilk.

Osoby zainteresowane dołączeniem do projektu prosimy o kontakt telefoniczny:  683 27 07 wew. 118 w godz. 7.30 – 15.30.

Projekt „Ruszaj się dla zdrowia” w Gminie Radomsko dofinansowany jest z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego w ramach zadania „Zdrowe Łódzkie na plus”.

Tablica informacyjna z napisem: Województwo Łódzkie, Zdrowe łódzkie na plus