Udział w życiu publicznym
Jeszcze do jutra (środa, 12 marca) można wnosić uwagi do projektu Audytu Krajobrazowego Województwa Łódzkiego.
Już 11 maja 2025 r. (niedziela) mieszkańcy gminy Radomsko będą mieli okazję wziąć udział w wyjątkowej inicjatywie proekologicznej – akcji sprzątania rzeki Warty pod nazwą „Operacja Czysta Rzeka – dla Warty Warto!”. Wydarzenie organizowane jest przez Starostwo Powiatowe w Radomsku we współpracy z gminą Ładzice oraz Powiatowym Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym w Radomsku.
2 maja 2025 r. (piątek) Urząd Gminy Radomsko będzie nieczynny!
W związku z wyborami do Sejmu i Senatu RP, które odbędą się 15 października (niedziela) 2023r. informujemy Mieszkańców Gminy Radomsko o rozkładzie jazdy do poszczególnych okręgów wyborczych.
Agnieszka Zaremba z Płoszowa i Łukasz Moliński z Kietlina zostali przedstawicielami mieszkańców Gminy Radomsko w Radzie Powiatowej Izby Rolniczej.
Rolnicy tworzą samorząd, którego przedstawicielstwo stanowią izby rolnicze składające się z rad powiatowych, izb wojewódzkich i centralnej Krajowej Rady Izb Rolniczych. W niedzielę 24 września odbyły się wybory do wymienionych podmiotów.
W Gminie Radomsko o mandat w Radzie Powiatowej Izby Rolniczej ubiegało się trzech kandydatów. Mieszkańcy Gminy Radomsko biorący udział w niedzielnych wyborach zadecydowali, iż ich reprezentantami będą: Agnieszka Zaremba i Łukasz Moliński.
Na czym polega działanie Izb Rolniczych w Polsce?
Izby interweniują w odpowiednich instytucjach rządowych, gdy rolnicy zgłaszają taką potrzebę. Postulują nowe regulacje, kalkulują koszty produkcji, monitorują rynek, wystawiają opinie, szkolą. Lista aktywności jest znacznie dłuższa, a podstawą prawną funkcjonowania samorządu rolniczego w Polsce jest Ustawa z 14 grudnia 1995 r. o izbach rolniczych (Dz.U. 2022 poz. 183 t.j.), która weszła w życie z dniem 5 kwietnia 1996 r.