Stowarzyszenie „Kobiet Kietlina” będzie reprezentowało Gminę Radomsko podczas Powiatowego Pikniku Rodzinnego, który odbędzie się w najbliższą niedzielę 25 sierpnia 2024 r. przy zbiorniku wodnym w Zakrzówku Szlacheckim. Członkowie Stowarzyszenia wezmą udział w konkursie na „Najsmaczniejszą radomszczańską zalewajkę” oraz w konkursie Piosenki Biesiadnej.

Pięć kobiet w ludowych strojach. Jedna z nich trzyma w ręku tabliczkę Baner z napisem "Kobiety Kietlina"

Powiatowy Piknik Rodzinny to wydarzenie, którego celem jest promocja walorów gmin powiatu radomszczańskiego wśród mieszkańców powiatu, województwa i gmin ościennych oraz atrakcyjna propozycja spędzenia wakacyjnej niedzieli w otoczeniu przyrody.

O smak i muzykę podczas wydarzenia zadba m.in. Stowarzyszenie „Kobiet Kietlina”.

- Receptura zalewajki to nasza słodka tajemnica. Zresztą jak i tekst oraz muzyka Piosenki Biesiadnej – mówi Dorota Dębska, prezes Stowarzyszenia „Kobiety Kietlina”.

- Smak zalewajki oraz piosenkę oceni jury. My gotujemy i śpiewamy to, co nam w duszy gra. Gotujemy i gramy z serca – dodaje pani Dorota.

Trzy kobiety przy stoisku promocyjnym