21 czerwca 2024 roku przejdzie do historii Publicznej Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Kietlinie jako dzień pożegnania. Po 10 latach kierowania placówką dyrektor Justyna Broniszewska zrezygnowała ze stanowiska. Były łzy wzruszenia, były słowa podziękowania. Te miały szczególny wydźwięk: dziękowano nie tylko za 10 lat zaangażowania na rzecz szkolnej społeczności, ale za podjęcie trafnej decyzji o kontynuowaniu pracy w kietlińskiej podstawówce.

Kobieta i trójka dzieci. Kobieta trzyma w ręku kwiaty Grupa osób podczas składania podziękowań

Justyna Broniszewska dyrektorem Publicznej Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Kietlinie była 10 lat.

- Moja decyzja o zakończeniu zarządzania szkołą nie należała do łatwych, ale czynię to z czystym sercem i pewnym sentymentem. To moment refleksji i wdzięczności za te lata. Przez ten czas byłam świadkiem niezliczonych sukcesów naszych uczniów i nauczycieli. Każdy z Was wnosił coś unikalnego do tej placówki, tworząc niepowtarzalną społeczność – mówiła ze wzruszeniem w głosie dyrektor Justyna Broniszewska.

Dyrektor Broniszewska cieszyła się dużym autorytetem i szacunkiem wśród uczniów, rodziców grona pedagogicznego oraz organu prowadzącego. Świadczą o tym liczne podziękowania wyrażone w słowach i specjalnie dla pani dyrektor ułożona piosenka.

W imieniu władz samorządowych Gminy Radomsko słowa uznania za 10 lat pracy za rzecz PSP w Kietlinie dyrektor Justynie Broniszewskiej złożył wójt Roman Radczyc.

- Szanowna Pani Dyrektor, 10 lat pracy na stanowisku dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Kietlinie za Panią! Dziękuję za serce, życzliwość, wyrozumiałość i trud włożony w pracę na rzecz placówki.

Z Pani osobą łączą się ważne dla szkoły zmiany i wydarzenia. W okresie tym, we współpracy z organem prowadzącym unowocześniono i doposażono bazę szkolną, zrealizowano szereg projektów rządowych i unijnych. Bogate doświadczenie, wiedza, przedsiębiorczość, operatywność i kreatywność Pani Dyrektor zaowocowały tym, że Publiczna Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Kietlinie jest dziś placówką o wysokim standardzie, spełniającą wszelkie wymogi nowoczesnej szkoły.

Pani Dyrektor, pewien etap w życiu zawodowym za Panią. Kolejny, i to również w kietlińskiej szkole przed Panią. Cieszę się, że nadal będzie Pani wchodziła w skład grona pedagogicznego Gminy Radomsko, że swój ponad 20 letni staż pracy w gminnej oświacie najpierw jako nauczyciel, potem jako dyrektor będzie Pani wykorzystywała w kształceniu kolejnych pokoleń młodych ludzi – mówił Roman Radczyc, wójt Gminy Radomsko.

W marcu 2024 r. odbył się konkurs na nowego dyrektora szkoły, którym została Marzena Bracka. Nowa pani dyrektor, de facto nauczyciel przedmiotów ścisłych w PSP w Kietlinie, pokieruje placówką od 1 września 2024 roku.

Grupa osób. Kobieta trzyma w ręku kwiaty Grupa kobiet Grupa kobiet i mężczyzna Dwie kobiety i dwóch mężczyzn. Wszyscy trzymają w ręku podziękowania Moment składnia podziękowań Moment składania podziękowań Dzieci dziękują pani dyrektor Grupa osób. Mężczyzna trzyma w ręku kwiaty

Fotorelacja z wydarzenia znajduje się na Facebooku Gminy Radomsko