W środę, 9 października, w gminie Radomsko zakończył się projekt „Ruszaj się dla Zdrowia – Zdrowe Łódzkie na plus”, który przez dwa miesiące łączył mieszkańców z trzech rejonów gminy: północnego, południowo-zachodniego i południowo-wschodniego. Projekt skierowany był przede wszystkim do miłośników ruchu na świeżym powietrzu, a jego głównym elementem były cotygodniowe marsze Nordic Walking, prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów.

Dwie kobiety podczas marszu Nordic Walking Uczestniczki marszu Nordic Walking

Na potrzeby projektu gmina Radomsko została podzielona na trzy rejony: północy (Kietlin, Okrajszów, Płoszów), południowo-zachodni (Szczepocice, Dąbrówka, Lipie, Bobry, Klekotowe, Klekowiec, Cerkawizna, Podcerkawizna), południowo-wschodni (Dziepółć, Amelin, Strzałków, Grzebień). Inauguracja projektu  miała miejsce 4 sierpnia br. Finał nastąpił w Płoszowie 9 października br.

Marsze prowadzone przez wykwalifikowane instruktorki Nordic Walking: Renatę Sobczyk i Beatę Wilk odbywały się raz w tygodniu, a każda sesja rozpoczynała się od solidnej rozgrzewki, która przygotowywała uczestników do spacerów urokliwymi drogami i ścieżkami gminy Radomsko. Marsze nie tylko sprzyjały poprawie zdrowia fizycznego, ale także umożliwiały kontakt z naturą, co miało pozytywny wpływ na relaks i samopoczucie uczestników.

- Z perspektywy instruktorek, prowadzenie zajęć Nordic Walking w kilku miejscowościach gminy Radomsko było niezwykle satysfakcjonującym doświadczeniem. Największą radością było obserwowanie zaangażowania uczestników, którzy – mimo różnorodności wiekowej i różnych poziomów kondycji – z pełnym oddaniem uczyli się i doskonalili technikę chodzenia. Niezależnie od pogody, na zajęcia przychodziły osoby pełne zapału, gotowe do pracy nad sobą, co napełniało nas dumą i wdzięcznością – podkreślają Renata Sobczyk i Beata Wilk, instruktorki NW

Celem projektu była także integracja mieszkańców gminy, co zostało osiągnięte dzięki regularnym spotkaniom i wspólnym spacerom. W środę 9 października po raz ostatni spotkali się miłośnicy kijków z rejonu północnego (Kietlin, Okrajszów, Płoszów). Oprócz spaceru, był wspólny grill, podczas którego uczestnicy mieli okazję podzielić się wspomnieniami z minionych dwóch miesięcy. Wszyscy wyrażali zadowolenie z udziału w projekcie i zapewniali o chęci kontynuacji marszy Nordic Walking w przyszłości.

Projekt „Ruszaj się dla zdrowia” w gminie Radomsko dofinansowany został z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego w ramach zadania „Zdrowe Łódzkie na plus”.

Dwie kobiety podczas rozgrzewki przed marszem Nordic Walking Uczestniczki marszu Nordic Walking podczas rozgrzewki Uczestniczki marszu Nordic Walking podczas rozgrzewki Uczestniczki marszu Nordic Walking podczas rozgrzewki Uczestniczki marszu Nordic Walking podczas rozgrzewki Uczestniczki marszu Nordic Walking podczas rozgrzewki Grupa kobiet podczas marszu z kijkami Grupa kobiet podczas marszu z kijkami Grupa kobiet podczas marszu Nordic Walking Mężczyzna przy grillu Kobiety podczas marszu z kijkami  Mężczyzna jadący na koniu. Za nim idą panie uczestniczące w marszu Nordic Walking Grupa kobiet podczas marszu z kijkami  Uczestniczki Nordic Walking podczas rozgrzewki przez spacerem z kijkami  Uczestnicy marszu Nordic Walking podczas rozgrzewki  Uczestniczki maszu Nordic Walking podczas rozgrzewki  Uczestniczki marszu Nordic Walking podczas rozgrzewki  Kobiety podczas wspólnego spożywania posiłku  Trzy uśmiechnięte kobiety stojące obok siebie

Baner z napisem: Województwo Łódzkie, Zdrowe Łódzkie na plus