W minioną sobotę Stowarzyszenie „Aktywni dla Płoszowa” zorganizowało międzypokoleniową wycieczkę turystyczno-krajoznawczą, której celem były Uniejów i Borysew. W wyjeździe wzięło udział 49 osób – zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli. Wycieczka, pełna atrakcji i wyjątkowych wrażeń, przyniosła uczestnikom mnóstwo radości. Wyjazd został dofinansowany z budżetu Gminy Radomsko.

Grupa osób stojąca obok siebie. Za nimi znajduje się budynek z napisem ZOO Borysew Grupa osób dorośli i dzieci podczas zwiedzania obiektu

Pierwszym przystankiem był Borysew, gdzie na zwiedzających czekało zoo słynące z bogatej kolekcji egzotycznych zwierząt. Uczestnicy mieli okazję podziwiać z bliska kapibary, kangury, wielbłądy, emu, a także zebry. Największą atrakcją były jednak rzadko spotykane białe lwy i tygrysy, które wzbudziły zachwyt nie tylko wśród najmłodszych.

Białe lwy na wybiegu znajdującym się w ZOO Borysew Cztery osoby stojące na tle wybiegu dla lwów

Po pełnym wrażeń poranku w zoo, grupa udała się do Uniejowa, gdzie odbył się spacer po malowniczym rynku i zwiedzanie historycznego zamku. Zamek w Uniejowie, znany ze swojej bogatej historii, przyciąga turystów swoimi zabytkowymi murami i niezwykłą atmosferą. Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się więcej o historii tego miejsca oraz podziwiać urokliwe zakątki miasta.

Grupa osób stojąca obok siebie Grupa osób stojąca obok siebie. Osoby znajdują się w pobliżu zamku w Uniejowie

Zwieńczeniem wycieczki był relaks w uniejowskich termach. Po dniu pełnym aktywności wszyscy chętnie zanurzyli się w ciepłych wodach, korzystając z różnych atrakcji oferowanych przez kompleks termalny. Zabawa i odprężenie sprawiły, że uczestnicy zakończyli dzień w doskonałych humorach, z mnóstwem niezapomnianych wspomnień.

Wspólne zwiedzanie i relaks stały się okazją do budowania międzypokoleniowych więzi, a każdy z uczestników z pewnością długo będzie wspominał ten udany wyjazd.

Grupa osób stoi przed budynkiem term w Uniejowie Grupa osób stojąca obok siebie w otoczeniu zieleni Kobieta trzymająca na ręku ozdobne ptaki Kobiety stojące na moście Okrągła bryła z napisem Uniejów. Widoczna osoba i budynek Pomnik Grupa osób podczas zwiedzania ZOO Borysew Ozdobne ptaki  Lemur siedzący na gałęzi drzewa. Zwierzę znajduje się w ZOO Borysew Zamek, woda, zieleń. Miejscowość Uniejów Figura widma Zamek w Uniejowie Brama wjazdowa na zamek w Uniejowie Zamek w Uniejowie w otoczeniu zieleni Zamek w Uniejowie w otoczeniu zieleni Zamek w Uniejowie. widoczny most i rzeka Grupa osób stojąca w bramie wejściowej na zamek w Uniejowie Grupa osób. Widoczne termy w Unijowie