Pomimo deszczowej aury, Kietlin tętnił dziś życiem i radością za sprawą pikniku „Król ziemniak I”, zorganizowanego przez Stowarzyszenie „Kobiet Kietlina”. Choć pogoda mogła wydawać się niesprzyjająca, mieszkańcy i goście nie dali się zniechęcić. Wydarzenie zgromadziło wiele osób, a atrakcje przygotowane przez organizatorów przyciągały zarówno małych, jak i dużych uczestników.

Dwie panie podczas nakładania potraw na talerze Grupa kobiet z białym misiem

Główną gwiazdą wydarzenia był oczywiście ziemniak – król pikniku. Na stołach królowały rozmaite potrawy, które przypomniały uczestnikom, jak uniwersalnym i smacznym składnikiem może być to skromne warzywo. Wszyscy mogli spróbować pysznych placków ziemniaczanych, tradycyjnych pyz, aromatycznych zup oraz ziemniaczanych ciast, które zachwyciły swoim smakiem i pomysłowością. Stowarzyszenie „Kobiet Kietlina” zadbało, aby każdy znalazł coś dla siebie, a potrawy znikały ze stołów w szybkim tempie.

Nie zabrakło również innych atrakcji. Zabawa z „Małym Misiem Tadziem” była nie lada atrakcją zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Przejażdżka zabytkowym samochodem, stanowiła natomiast swoisty powrót do przeszłości oraz wzbudziła wiele emocji.

Muzyka rozbrzmiewająca z głośników i melodie grane na żywo dodawała całemu wydarzeniu wyjątkowego, tradycyjnego klimatu. Uczestnicy nie przejmowali się kaprysami pogody, podkreślając, że dobra atmosfera i smakowite jedzenie to najlepszy sposób na spędzenie dnia w miłym towarzystwie.

Piknik „Król ziemniak I” został dofinansowany z budżetu Gminy Radomsko.

Grupa osób przy stole z jedzeniem Kobieta podczas robienia pyz ziemniaczanych Dwie kobiety stoją obok siebie. Jedna z nich trzyma w ręku mikrofon Kobieta i dwóch mężczyzn. Kobieta i mężczyzna trzymają dyplomy Dwóch mężczyzn. Jeden z nich trzyma dyplom Kobieta i mężczyzna. Kobieta trzyma w ręku dyplom Mężczyzna trzyma w ręku dyplom Kobieta i dwójka dzieci. Dzieci trzymają dyplom Grupa osób siedzi za stołem Grupa osób siedząca za stołem Grupa osób siedząca za stołem Grupa osób siedząca przy stole, na którym znajdują się potrawy Mężczyzna, chłopiec i dziewczyna siedzą przy stole Grupa osób siedząca przy stole Grupa osób siedząca przy stole Kobiet nakładające potrawy na talerze Kobiety nakładające potrawy na talerze Kobieta podczas robienia ziemniaczanych pyz Trzy kobiety nakładające potrawy Mała dziewczynka w różowej bluzce Zabytkowy samochód Kobieta i mężczyzna przy stole Grupa osób przy stole z potrawami Dwie kobiety. Jedna z nich trzyma w ręku talerz z potrawą Kobieta i dzieci przy zabytkowym samochodzie Grupa osób przy zabytkowym samochodzie Dwie kobiety siedzą obok siebie Kobieta podczas przygotowywania potraw Dwie kobiety podczas przygotowywania ziemniaczanych pyz Mężczyzna i małą dziewczyna Chłopiec trzymający w ręku zakręconą frytkę Dwie kobiety podczas przygotowywania potraw Grupa osób przy zabytkowym samochodzie Młodzi ludzi przy zabytkowym samochodzie Grupa osób przy zabytkowym samochodzie Kobieta przy zabytkowym samochodzie Kobieta i dwóch mężczyzn. Jeden z mężczyzn gra na akordeonie Dwie kobiety. Jedna z nich obsługuje grill Dwaj mężczyźni podczas gry na instrumentach Kobieta i mężczyzna. Kobieta obsługuje grill, a mężczyzna gra na instrumencie Dwie kobiety i mężczyzna siedzą obok siebie Grupa osób siedzących przy stole Grupa osób siedzących przy stole Grupa osób siedząca przy stole Dwie kobiety siedzące za stołem, na którym znajduje się kompozycja kwiatowa Dwie kobiety siedzące przy stole Kobieta i kompozycja kwiatowa Grupa osób siedząca przy stole, na którym znajduje się kompozycja kwiatowa Dwie kobiety i dziewczynka stoją obok siebie Dwie kobiety rozmawiają ze sobą Grupa osób Kobiety podczas wydawania potraw Kobieta trzyma w ręku talerz z ziemniaczanymi pyzami Grupa osób przy stole z potrawami Grupa osób. Dziewczynka soli ziemniaki Grupa osób przy stole z potrawami Grupa osób Grupa osób siedząca za stołem Mężczyzna i chłopiec trzymają w ręku potrawy Grupa kobiet podczas zabawy z "Białym Misiem" Grupa kobiet podczas zabawy Grupa kobiet z "Białym Misiem" Kobieta i "Biały Miś" Kobiety i "Biały Miś" Grupa osób i "Biały Miś" Kobiety i " Biały Miś" Grupa osób i "Biały Miś"