Wzorem poprzednich lat, szkoły Gminy Radomsko z zaangażowaniem przystąpiły do akcji „Sprzątanie Świata”. To coroczne wydarzenie nie tylko promuje dbałość o środowisko, ale także stanowi doskonałą okazję do połączenia zabawy z edukacją ekologiczną. Dzieci i młodzież, wyposażeni w worki na śmieci przekazane przez Gminę Radomsko, wyruszyli na wspólne sprzątanie okolicznych terenów.

Uczniowie podczas akcji "Sprzątanie Świata" Uczniowie podczas akcji "Sprzątanie Świata"

Aktywne podejście do ochrony środowiska

W ramach akcji „Sprzątanie Świata” uczniowie zbierali śmieci m.in. wokół szkół. Te proste działania nie tylko pomagają oczyścić okolicę, ale także uczą młodych ludzi odpowiedzialności za środowisko. W ten sposób nie tylko kształtują swoje nawyki, ale stają się również ambasadorami ekologii wśród starszych pokoleń.

Wspólna misja edukacyjna

Celem akcji jest przede wszystkim edukacja – dzieci i młodzież w przystępny sposób uczą się, jak ważna jest troska o przyrodę. W ramach lekcji towarzyszących sprzątaniu, nauczyciele organizują pogadanki oraz zajęcia dotyczące segregacji odpadów, recyklingu oraz zmniejszania ilości odpadów. Uczniowie zdobywają nie tylko wiedzę teoretyczną, ale także praktyczne umiejętności, które mogą stosować na co dzień.

Dorosłych też można nauczyć!

Co ciekawe, w wielu przypadkach to właśnie najmłodsi uczą dorosłych, jak postępować w trosce o planetę. Dzieci zwracają uwagę swoim rodzicom, dziadkom i sąsiadom, gdy ci zapominają o właściwym segregowaniu odpadów lub wyrzucają śmieci w nieodpowiednich miejscach. Ta forma „edukacji rówieśniczej” okazuje się skuteczna, ponieważ dorosłym często brakuje czasu, aby samodzielnie zgłębiać ekologiczne zasady, które dla młodzieży stają się codziennością.

Wsparcie Gminy Radomsko

Gmina Radomsko, jak co roku, wsparła akcję poprzez dostarczenie worków na śmieci. Władze gminy regularnie podkreślają, jak ważne jest współdziałanie mieszkańców w trosce o wspólne dobro, jakim jest czysta i bezpieczna okolica.

Akcja „Sprzątanie Świata” w Gminie Radomsko to doskonały przykład tego, jak połączenie zabawy z edukacją przynosi korzyści zarówno dla lokalnej społeczności, jak i środowiska. Dzięki zaangażowaniu dzieci i młodzieży, a także wsparciu gminy, idea dbania o przyrodę staje się nieodłącznym elementem życia codziennego nie tylko w Gmnie Radomsko, ale i w regionie.

Dzieci i dorośli zaangażowani w akcje "Sprzątanie Świata" Dwoje dzieci z workami na śmieci. Dzieci biorą udział w ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie Świata" Dzieci i młodzież podczas zbieranie śmieci znalezionych m.in. na terenach zielonych Dzieci trzymają w ręku duże worki na śmieci. Dzieci uczestniczą w akcji "Sprzątanie Świata" Trójka dzieci uczestnicząca w akcji pt. "Sprzątane Świata" Trója dzieci uczestnicząca w akcji "Sprzątanie Świata". Jedna z osób trzyma w ręku żółty worek Dzieci i młodzież podczas akcji "Sprzątania Świata" Uczennice PSP w Kietlinie zaangażowane w akcję "Sprzątanie Świata" Osoba dorosła i dzieci podczas sprzątania świata Dzieci podczas akcji "Sprzątania Świata" Grupa dzieci idąca w szeregu Grupa dzieci idąca w szeregu Grupa dzieci idąca w szeregu

Fot. PSP w Kietlinie