Czterech nauczycieli pracujących na co dzień w szkołach, dla których organem prowadzącym jest Gmina Radomsko odebrało oficjalnie swoje pierwsze zawodowe awanse, czyli akty mianowania. Od teraz pedagodzy otwierają przed sobą nową ścieżkę rozwoju i drogę do kolejnych nauczycielskich doświadczeń.

Cztery kobiety i dwóch mężczyzn. Trzy kobiety i mężczyzna trzymają w ręku dokumenty i czerwone róże

„Nauczyciel mianowany” – to brzmi dumnie. Aby uzyskać ten status i, tym samym, zdobyć swój pierwszy w pedagogicznej karierze awans, trzeba nie tylko uzbierać wymagany staż pracy, ale także opracować swój własny plan rozwoju i zdać egzamin przed komisją.

To wymagające wyzwanie, dlatego samo wręczenie tzw. aktów mianowania nauczycielom jest zawsze symboliczną uroczystością z udziałem m.in. przedstawicieli władz gminy.  Nowym nauczycielom mianowanym akty nadania stopniu awansu zawodowego wręczy wójt Gminy Radomsko, Roman Radczyc.

Akty nadania stopnia awansu zawodowego otrzymali następujący nauczyciele:

- Angelica Aksman – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Macieja Rataja w Płoszowie

- Zuzanna Mazur – Szymańska – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Józefa Wybickiego w Strzałkowie

- Agnieszka Gorzędowska – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Józefa Wybickiego w Strzałkowie

- Seweryn Gryglewski – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczepocicach.

- Serdecznie Państwu gratuluję. To ważne wyróżnienie jest dowodem zaangażowania, profesjonalizmu oraz nieustannej dbałości o rozwój zawodowy i edukacyjny. Życzę dalszych sukcesów w pracy pedagogicznej – zauważył Roman Radczyc, wójt Gminy Radomsko.

W spotkaniu uczestniczyli również Beata Pałecz, kierownik Gminnego Zespołu Ekonomiczno – Administracyjnego Szkół oraz dyrektorzy szkół, w których pracują awansowani nauczyciele: Beata Przygoda – Pukacz, dyrektor PSP w Płoszowie, Marzanna Zatoń, dyrektor PSP w Strzałkowie, Katarzyna Ziembińska, dyrektor PSP w Szczepocicach.

Dwie kobiety i mężczyzna. Moment wręczania awansu na wyższy stopień Dwaj mężczyźni. Moment wręczania awansu na wyższy stopień Kobieta i mężczyzna. Moment wręczania awansu na wyższy stopień Dwie kobiety. Jedna z nich wręcza różę Dwie kobiety i mężczyzna. Moment awansu zawodowego Trzy uśmiechnięte kobiety siedzące obok siebie Uśmiechnięty mężczyzna siedzący na krześle i trzymający w dłoniach dokumenty