Dyrektorzy pięciu szkół prowadzonych przez Gminę Radomsko odebrali oficjalne powierzenia stanowisk. Czterema placówkami będą kierować dotychczasowi dyrektorzy. Zmiana nastąpiła w Publicznej Szkole Podstawowej im. Wincentego Witosa w Kietlinie. Justynę Broniszewską, na stanowisku dyrektora zastąpiła Marzena Bracka.

Grupa osób: sześć kobiet i mężczyzna. Pięć kobiet trzyma w dłoniach czerwone róże

Uroczystość wręczenia aktów powierzeń na stanowisko dyrektora odbyła się w Urzędzie Gminy Radomsko. Dokumenty wręczył dyrektorom wójt Gminy Radomsko, Roman Radczyc i kierownik Gminnego Zespołu Ekonomiczno – Administracyjnego Szkół, Beata Pałecz.

Akty powierzenia na stanowisko dyrektora odebrali:

- Marzena Bracka, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Kietlinie

- Beata Przygoda – Pukacz, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Macieja Rataja w Płoszowie

- Anna Sobieraj, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Dziepółci

- Marzanna Zatoń, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Józefa Wybickiego w Strzałkowie

- Katarzyna Ziembińska, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Szczepocicach.

Wójt Gminy Radomsko, Roman Radczyc wręczając akty powierzenia stanowisk podkreślił, jak odpowiedzialną funkcję w szkołach pełnią dyrektorzy.

- Bycie dyrektorem to nie tylko sprawowanie codziennych obowiązków. To misja, a zarazem powołanie wymagające wiedzy, opanowania i rozwagi. Dyrektor musi odpowiedzialnie kierować placówką mając zawsze na uwadze dobro dzieci i młodzieży, przekazywać pracownikom energię do działania i dbać o rozwój – podkreślił Roman Radczyc, wójt Gminy Radomsko.

Dwie kobiety i mężczyzna. Moment wręczania gratulacji. Kobieta i mężczyzna. Kobieta trzyma w ręku czerwoną różę i dokumenty. Dwie kobiety. Jedna z nich trzyma w ręku czerwoną różę Dwie kobiety i mężczyzna. Moment wręczania dokumentów z okazji awansu zawodowego Dwie kobiet i mężczyzna. Moment wręczania awansu zawodowego Dwie kobiet i mężczyzna. Mężczyzna wręcza kobiecie dokumenty i różę. Moment awansu zawodowego Trzy kobiety siedzące obok siebie Dwie kobiety siedzące obok siebie