Już po raz 20. w Publicznej Szkole Podstawowej w Płoszowie odbył się międzyszkolny konkurs matematyczny „Łyk Matematyki”. Laureatami tegorocznej edycji zostali: I miejsce Łukasz Owczarek – PSP w Szczepocicach, II miejsce Jakub Cichoń  - PSP nr 5 w Radomsku, III miejsce Jakub Lisowski – PSP w Dziepółci. Nagrody laureatom wręczył wójt Gminy Radomsko Roman Radczyc oraz dyrektor PSP w Płoszowie Beata Przygoda – Pukacz.

Chłopiec trzyma w ręku dyplom. Obok niego stoi kobieta i mężczyzna  Chłopiec trzyma w ręku dyplom. Obok niego stoi kobieta i mężczyzna Chłopiec trzyma w ręku dyplom. Obok niego stoi kobieta i mężczyzna

Konkurs przedmiotowy „Łyk Matematyki” skierowany jest do uczniów szkół podstawowych. Jego celem jest sprawdzenie umiejętności ścisłych uczniów oraz zachęcenie do rozwijania pasji matematycznych i samodzielności, odkrywania ukrytych talentów oraz rozwinięcia nawyku twórczego i logicznego myślenia.

W tegorocznej edycji konkursu z królową nauk zmierzyło się łącznie 10 młodych ludzi reprezentujących szkoły Gminy Radomsko oraz PSP nr 5 w Radomsku. Uczniowie do rozwiązania mieli zdania przygotowane przez nauczycieli matematyki z PSP w Płoszowie: Annę Gałek i Małgorzatę Kukulską.

Zadania konkursowe, jak podkreślali uczestnicy wydarzenia, nie były ani trudne, ani łatwe.

- Jak się lubi matematykę to w zasadzie każde zadanie jest proste. Nad niektórymi trzeba się tylko nieco więcej pogłowić – mówi jeden z uczestników konkursu.

Jury po sprawdzeniu arkuszy konkursowych ogłosiło wyniki. Członkowie jury zauważyli, że młodzież była bardzo dobrze przygotowana, a o kolejności zdobytych miejsc zadecydowały minimalne różnice w punktacji.

Dwóch chłopców siedzących w ławkach Chłopcy siedzący w szkolnych ławkach Uczniowie siedzący w ławkach Uczniowie siedzący w ławkach

Gratulacje wszystkim uczestnikom konkursu złożył wójt Gminy Radomsko, Roman Radczyc. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali również nagrodzeni.

- Dziękuję wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie za zaangażowanie, pozytywne nastawienie oraz czas poświęcony na przygotowywanie się do konkursu. Gratuluję wszystkim uczestnikom konkursu, ponieważ udział w matematycznych rozgrywkach świadczy o wysokim poziomie ich wiedzy i umiejętności matematycznych. Gratuluję i dziękuję rodzicom i nauczycielom za piękne wychowanie młodych ludzi i rozwijanie w nich pasji – mówił wójt Gminy Radomsko, Roman Radczyc.

Laureatami konkursu matematycznego „Łyk matematyki 2024” zostali:

I miejsce: Łukasz Owczarek - PSP Szczepocice

II miejsce: Jakub Cichoń - PSP nr 5 w Radomsku

III miejsce: Jakub Lisowski – PSP w Dziepółci

Chłopiec odbiera gratulacje od mężczyzny Chłopiec odbiera gratulacje od mężczyzny. Widoczna jest też kobieta w zielonej marynarce  Chłopiec odbiera gratulacje od mężczyzny  Chłopiec odbiera gratulacje od mężczyzny Chłopiec odbiera gratulacje od mężczyzny i kobiety Chłopiec odbiera gratulacje od mężczyzny Chłopiec odbiera gratulacje od mężczyzny i kobiety Dziewczyna odbiera gratulacje od mężczyzny i kobiety Chłopiec odbiera gratulacje od mężczyzny Chłopiec odbiera gratulacje od mężczyzny i kobiety Grupa osób na wspólnym zdjęciu: młodzież i dorośli Grupa osób na wspólnym zdjęciu: młodzież i dorośli  Grupa osób na wspólnym zdjęciu: młodzież i dorośli