To była spontaniczna akcja Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej przy OSP w Kietlinie, w którą zaangażowali się również członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu funkcjonującego w PSP w Kietlinie. Druhny Nikola Gajda i Patrycja Walaszczyk wpadły na pomysł zorganizowania akcji charytatywnej dla dzieci i młodzieży z Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej „KAMIL” w Strzałkowie. Podopieczni „Kamila” otrzymali od swoich rówieśników przybory szkolne i artykuły codziennego użytku. Patronat nad akcją objął wójt Gminy Radomsko.

Dwie młode dziewczyny - druhny MDP działającej przy OSP w Kietlinie Samochód pożarniczy, przy którym stoją dwie osoby: kobieta i mężczyzna Wóz strażacki, przy którym znajdują się dwie osoby. Mężczyzna w stroju strażaka i kobieta trzymająca koce Wóz strażacki, przy którym znajdują się trzy osoby w strojach strażackich. Mężczyzna trzyma w ręku duże pudełko

Zbiórka trwała kilka tygodni. Mieszkańcy chętnie przynosili to, o co prosili inicjatorzy akcji. A były to przede wszystkim przybory szkole.

- Pomyślałyśmy, że skoro rozpoczyna się nowy rok szkolny to warto byłoby wesprzeć potrzebujące dzieci. Na terenie naszej gminy funkcjonuje Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza, zatem od razu wiedziałyśmy kto będzie adresatem naszej akcji – zauważa Nikola Gajda.

- Jestem bardzo dumny zarówno z młodych druhen i druhów OSP w Kietlinie, jak i uczniów kietlińskiej szkoły. Dostrzeżenie drugiego człowieka, wyciągniecie do niego pomocnej dłoni i  życzliwość to cechy, którymi powinniśmy kierować się w naszym życiu – mówi wójt Gminy Radomsko, Roman Radczyc.

W środę, 4 października ku wielkiej radości dzieci i ich opiekunów prezenty zostały przekazane.

Grupa młodych uśmiechniętych osób Grupa osób. Dziewczyna w mundurze strażaka przekazuje skromny upominek na ręce dyrektor "Kamila" Grupa osób, podczas wspólnej rozmowy

Warte podkreślenia jest to, iż akcja charytatywna dla podopiecznych „Kamila” nie była pierwszą zorganizowaną przez Młodzieżową Drużynę Pożarniczą działającą przy OSP w Kietlinie we współracy ze Szkolnym Kołem Wolontariatu funkcjonującym przy PSP w Kietlinie. Wiosną tego roku druhny Nikola i Patrycja z powodzeniem przeprowadziły zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla zwierząt ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Bełchatowie.

Trzy osoby stojące obok siebie: dwie kobiety i mężczyzna. Kobieta i mężczyzna trzymają w ręku dyplomy Trzy osoby stojące obok siebie. Kobieta i dwóch mężczyzn. Wszyscy trzymają w ręku dyplomy Grupa osób: trzy kobiety i mężczyzna stojący obok siebie