Społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej w Kielinie uczestniczyła w tegorocznej akcji Sprzątania Świata, która odbywała się pod hasłem: „Sprzątanie Świata łączy ludzi”. Akcję wspierał Urząd Gminy Radomsko przy współudziale PGK Radomsko.

Grupa dzieci w odblaskowych kamizelkach i z workami. Dzieci te uczestniczyły w akcji sprzątania świata 2023 Grupa dzieci podczas akcji sprzątanie świata 2023 Uczestnicy akcji sprzątanie świata 2023

Tegoroczna akcja Sprzątania Świata była jubileuszową. Już po raz 30. uczniowie szkół - i nie tylko - sprzątali swoje małe Ojczyzny. „Świat” wraz ze społecznością PSP w Kietlinie sprzątała sołtys Kietlina, Wioletta Michalska.

- Sprzątanie Świata to wspólna lekcja poszanowania środowiska – zauważa Justyna Broniszewska, dyrektor szkoły w Kietlinie. – Zwracamy uczniom uwagę, aby stawali się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami i nie wytwarzali niepotrzebnych odpadów. Uwrażliwiamy ich na dbanie o środowisko każdego dnia, nie tylko w czasie akcji - dodaje.

Młodzież podczas sprzątania świata - ubrana jest w odblaskowe kamizelki i wyposażona w worki na odpady Grupa dzieci w odblaskowych kamizelkach wyposażona w worki na odpady - uczestnicy akcji sprzątanie świata 2023  Kobieta biorąca udział w akcji sprzątanie świata - wyposażona jest m.in. w worek koloru żółtego, do którego wrzuca znalezione śmieci

Celem tegorocznego „Sprzątania świata - Polska 2023” było ukazanie wyjątkowości akcji, która łączy ponad pokoleniami. Akcję wspierał Urząd Gminy Radomsko przy współudziale PGK Radomsko.

Obszerna fotorelacja z akcji znajduje się na facebooku Gminy Radomsko.