Radni gminy Radomsko jednogłośnie podjęli uchwałę o wyznaczeniu obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji, obejmującego centralne części Płoszowa, Kietlina i Strzałkowa. Decyzja ta otwiera drogę do opracowania Gminnego Programu Rewitalizacji, który pozwoli na ożywienie przestrzeni publicznej, poprawę jakości życia mieszkańców oraz pozyskanie środków zewnętrznych na inwestycje.

 

 Radni podczas obrad sesji Kobieta i mężczyzna siedzą obok siebie. Kobieta zabiera głos

Podczas sesji rady, prezes Stowarzyszenia Animacji i Rozwoju Lokalnego, Arleta Ciarczyńska, przedstawiła korzyści wynikające z uchwalenia dokumentu.

- Uchwała w znaczeniu obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji ma za zadanie wskazać miejsca w gminie, które zostaną objęte procesem rewitalizacji, czyli procesem, który będzie służył przekształceniom przestrzeni, budynków, nadaniu im nowych funkcji pozwalających na realizację funkcji społecznych i rozwiazywaniu problemów społecznych – wyjaśnia prezes Arleta Ciarczyńska.

- W przypadku gminy Radomsko procesem rewitalizacji będą objęte: centralna części Płoszowa, Kietlina i Strzałkowa. Dla tych fragmentów miejscowości będzie opracowany Gminny Program Rewitalizacji, który będzie zawierał zapis wszystkich projektów inwestycyjnych oraz społecznych typu zajęcia integracyjne i aktywizujące lokalną społeczność – dodaje.

Wójt gminy Radomsko, Roman Radczyc, podkreśla znaczenie uchwały dla rozwoju gminy. 

- Decyzja o przyjęciu uchwały i rozpoczęciu prac nad Gminnym Programem Rewitalizacji to milowy krok w rozwoju gminy Radomsko. To nowe możliwości pozyskiwania środków zewnętrznych, które wspomogą inwestycje w infrastrukturę, edukację, kulturę i przestrzeń publiczną. To ogromna szansa na rozwój naszych miejscowości – zauważa wójt Roman Radczyc.

Dwaj mężczyźni siedzą obok siebie Radni podczas obrad sesji Obrad sesji Rady Gminy Radomsko Obrad sesji Rady Gminy Radomsko