W południowo – zachodnim rejonie gminy Radomsko, w skład którego wchodzą: Szczepocice, Dąbrówka, Lipie, Bobry, Klekotowe, Klekowiec, Cerkawizna, Podcerkawizna zakończył się projekt „Ruszaj się dla Zdrowia – Zdrowe Łódzkie na plus”. Przez 10 spotkań mieszkańcy wymienionych miejscowości mieli okazję brać udział w zajęciach Nordic Walking, które nie tylko promowały aktywność fizyczną, ale również sprzyjały integracji lokalnej społeczności.

Grupa osób podczas marszu Nordic Walking Uczestniczki marszu Nordic Walking podczas rozgrzewki

Każde spotkanie rozpoczynało się rozgrzewką, którą prowadziły wykwalifikowane instruktorki Nordic Walking: Renata Sobczyk i Beata Wilk. Następnie uczestnicy wyruszali na trasę, czerpiąc korzyści zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Wspólne spacery z kijkami to idealny sposób na relaks i regenerację, co podkreślali wszyscy uczestnicy.

- Największą radością było obserwowanie zaangażowania uczestników, którzy – mimo różnorodności wiekowej i różnych poziomów kondycji – z pełnym oddaniem uczyli się i doskonalili technikę chodzenia. Niezależnie od pogody, na zajęcia przychodziły osoby pełne zapału, gotowe do pracy nad sobą, co napełniało nas dumą i wdzięcznością – przyznają zgodnie Renata Sobczyk i Beata Wilk.

Dwie kobiety siedzące obok siebie. Kobiety trzymają w dłoniach bukiety róż Grupa kobiet podczas marszu z kijkami

Ostatnie spotkanie, które zakończyło projekt w południowo-zachodniej części gminy Radomsko, było okazją do podsumowania działań. Zorganizowano wspólny grill, który pozwolił na wymianę doświadczeń i wzmocnienie więzi wśród uczestników. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że projekt przyczynił się do poprawy zdrowia, a także do budowania pozytywnych relacji sąsiedzkich.

Na zakończenie padła zapowiedź kontynuacji spotkań z kijkami, co spotkało się z dużym entuzjazmem uczestników. Projekt, którego głównym celem była promocja zdrowego trybu życia, zyskał uznanie mieszkańców, a wspólna aktywność fizyczna stała się ważnym elementem codzienności jego uczestników.

Projekt „Ruszaj się dla Zdrowia – Zdrowe Łódzkie na plus” w gminie Radomsko dofinansowany zosta z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego w ramach zadania „Zdrowe Łódzkie na plus”.

Dwie kobiety stojące obok siebie. Obie są uczestniczkami marszu Nordic Walking Dwie kobiety stojące obok siebie. Kobiety trzymają w dłoniach kijki Nordic Walking Dwie kobiety stojące obok siebie Trzy kobiety stojące obok siebie. Panie trzymają w dłoniach kijki Nordic Walking Trzy panie stoją obok siebie. Panie trzymają w dłoniach kijki Nordic Walking Dwie kobiety podczas rozgrzewki przed marszem Nordic Walking Kobieta i dziewczynka podczas rozgrzewki przed marszem Nordic Walking Kobieta i chłopiec podczas rozgrzewki przed marszem Nordic Walking Grupa kobiet podczas rozgrzewki przed marszem Nordic Walking Trzy kobiety podczas rozgrzewki przed marszem Nordic Walking Uczestniczki marszu Nordic Walking podczas rozgrzewki Grupa kobiety podczas marszu z kijkami Grupa kobiet podczas marszu z kijkami  Trzy kobiety podczas marszu Nordic Walking Palenisko: widoczne drewno, ogień i pieczone kiełbaski Uśmiechnięta mała dziewczynka Grupa kobiet podczas marszu Nordic Walking Chłopiec podczas marszu Nordic Walking Kobiety podczas marszu Nordic Walking Kobiety siedzą przy stole. Jedzą kiełbaskę z grilla Kobiety siedzą przy stole. Jedzą kiełbaskę z grilla i rozmawiają

Baner z napisem: Województwo Łódzkie - Zdrowe Łódzkie na plus