Kościół parafialny w Strzałkowie, Zespół Parkowo – Pałacowy w Strzałkowie, Dworek w Dziepółci oraz malownicze okolice Strzałkowa, Dziepółci i Grzebienia znajdą się na trasie uczestników rajdu rowerowego. Na wydarzenie w najbliższą sobotę (14 września) zaprasza KGW „Grzebień”. Partnerem rajdu jest Gmina Radomsko.

Kolorowy plakat, będący zapowiedzią rajdu rowerowego

Pomysłodawcy wydarzenia zapewniają, że będą to rajdy łączące przyjemne z pożytecznym, sport z historią, relaks z integracją.

- Gmina Radomsko kryje w sobie wiele urokliwych miejsc. Miejsc, które skrywają historię. Dlatego jadąc na rowerach i spacerując chcemy dotrzeć do niektórych z nich. Kto wie, może odkryjemy je na nowo? – mówi Justyna Purgał, prezes KGW „Grzebień.

Zbiórka osób zainteresowanych uczestnictwem w rajdzie rowerowym śladami zabytków Gminy Radomsko w sobotę 14 września o godz. 10.00 przed kościołem parafialnym w Strzałkowie.

Serdecznie zapraszamy nawet jeżeli pogoda nie dopisze. Temu kto zabierze ze sobą dobry nastrój oraz  chęć podziwiana i zwiedzania zabytków Strzałkowa czy Dziepółci, poznania historii Henryka Siemiradzkiego pogoda na pewno nie będzie przeszkadzała.

Partnerem wydarzenia jest Gmina Radomsko.