Staropolski bigos z dziczyzną - to potrawa, którą na ogólnopolski konkurs kulinarny „Bitwa Regionów” przygotowały panie z KGW „Makowe Panienki” z Kietlina. Chociaż panie nie zdobyły miejsca na podium, to członkowie jury wielokrotnie podkreślali, że smak bigosu jest wyśmienity, a sposób podania zachwyca. Wydarzenie odbyło się w minioną niedzielę podczas 16. Dni Gorzkowic.

Panie w kolorowych strojach na tel stoiska wystawienniczego Kobieta w kolorowym stroju podczas prezentacji konkursowego dnia

„Makowe Panienki” w „Bitwie Regionów” wzięły udział po raz trzeci. Tym razem postawiły na staropolski bigos z dziczyzną.

- Produkty, które wykorzystałyśmy do przygotowania potrawy pochodziły z naszych polskich pól i lasów. Z kietlińskich pól pochodziły warzywa i zioła, z przedborskich lasów pochodziła dziczyzna wykorzystana do bigosu. Jeleń, sarna, dzik – królowały w naszym bigosie – wyjaśnia Bożena Dobrzańska z „Makowych Panienek”.

Własnoręcznie upieczony chlebek, obok chlebka leży mak   Dwie kobiety i mężczyzna - jury konkursowe

Jury konkursowe pod przewodnictwem Dominika Wróblewskiego podkreślało, że bigos przygotowany przez „Makowe Panienki” zachwyca smakiem. Szef kuchni zwrócił uwagę na jego wytrawność oraz sposób podania.

Gratulujemy „Makowym Panienkom” udziału w kolejnej edycji „Bitwy Regionów”. Dziękujemy za promowanie Gminy Radomsko podczas tak prestiżowego kulinarnego konkursu, konkursu który jest okazją do poznawania tradycji kulinarnych oraz do odkrywania bogactwa regionalnej kuchni.

Stoisko wystawiennicze Trzy panie podczas nakładania potrawy - bigosu do tradycyjnych chlebków Dwie panie w kolorowych strojach trzymające w ręku konkursowe potrawy Konkursowa potrawa - staropolski bigos z dziczyzną podany w tradycyjnym chlebku Jury konkursowe kulinarnego konkursu "Bitwa Regionów" Kobieta i mężczyzna - jury konkursowe podczas degustacji potrawy  Dwie kobiety na scenie/ Pierwsza z lewej Bożena Dobrzańska podczas odbierania podziękowań za udział KGW " Makowe Panienki" w kulinarnym konkursie "Bitwa Regionów" Dwie panie: pierwsza z lewej Bożena Dobrzańska z KGW "Makowe Panienki"  Trzy panie na scenie, pierwsza z lewej Bożena Dobrzańska z KGW "Makowe Panienki" podczas odbierania podziękowań za udział w konkursie kulinarnym "Bitwa Regionów"