W sali obrad Urzędu Gminy Radomsko odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie ekologicznym „Czysty Świat”. Wydarzenie, organizowane przez Gminę Radomsko pod honorowym patronatem wójta, miało na celu podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie działań na rzecz ochrony środowiska.

Grupa dzieci stojąca obok siebie. Dzieci trzymają w dłoniach dyplomy

Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych z terenu gminy, a tematyka prac obejmowała szeroko pojętą ochronę środowiska i dbałość o otaczającą nas przyrodę. W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie, nauczyciele, rodzice, którzy wspólnie zgromadzili się w sali obrad, aby świętować sukces młodych ekologów.

Podczas uroczystości wójt Roman Radczyc osobiście wręczył laureatom dyplomy oraz nagrody rzeczowe, podkreślając, jak ważne jest zaangażowanie młodych ludzi w działania na rzecz ochrony środowiska.

- Cieszę się, że młode pokolenie z taką pasją podchodzi do ekologii. Wasze prace to nie tylko piękne dzieła, ale przede wszystkim wyraz troski o przyszłość naszej planety – mówił wójt Roman Radczyc.

Dyplomy, nagrody i gratulacje trafiły do:

I miejsce: Celia Przepióra, uczennica klasy I PSP w Strzałkowie

II miejsce: Maksymilian Kosętka – Krawiec, uczeń klasy V PSP w Szczepocicach

III miejsce: Natalia Kędra, uczennica klasy V PSP w Szczepocicach

Wyróżnienie: Amelia Kędra, uczennica klasy I PSP w Szczepocicach

Nagrody pocieszenia trafiły do: Hanny Lelickiej, uczennicy klasy I PSP w Kietlinie, Wiktorii Michalskiej, uczennicy klasy VI PSP w Kietlinie, Huberta Kędry, ucznia klasy I PSP w Szczepocicach.

W sali obrad można było podziwiać wystawę prac konkursowych, które odznaczały się pomysłowością i kreatywnością. Młodzi artyści wykazali się ogromnym zaangażowaniem, przedstawiając w swoich pracach różnorodne sposoby na ochronę środowiska – od recyklingu po dbanie o czystość w najbliższym otoczeniu.

Prace konkursowe na wystawie Prace konkursowe na wystawie

Konkurs „Czysty Świat” pokazuje, jak ważne są tego typu wydarzenia dla kształtowania postaw proekologicznych wśród najmłodszych. Gmina Radomsko planuje kontynuację tego typu inicjatyw, aby promować działania sprzyjające ochronie środowiska wśród kolejnych pokoleń.

Mężczyzna i dziewczynka stoją obok siebie. Dziewczynka trzyma w ręku dyplom Mężczyzna i chłopiec stoją obok siebie. Chłopiec trzyma w ręku dyplom Mężczyzna i dziewczynka stoją obok siebie. Dziewczynka trzyma w ręku dyplom Mężczyzna i dziewczynka stoją obok siebie. Dziewczynka trzyma w ręku dyplom Mężczyzna i dziewczynka stoją obok siebie. Dziewczynka trzyma w ręku dyplom i torbę Mężczyzna i dziewczynka stoją obok siebie. Dziewczynka trzyma w ręku dyplom Mężczyzna i chłopiec. Chłopiec trzyma w ręku dyplom Dwie kobiety i dziewczynka siedzą przy stole Kobieta i dwójka dzieci siedzą za stołem Kobieta i dwójka dzieci siedzą przy stole Grupa osób. Dzieci oglądają prezenty Grupa osób na wspólnym zdjęciu: dorośli i dzieci Grupa osób na wspólnym zdjęciu: dorośli i dzieci. Dzieci trzymają w dłoniach dyplomy Czwórka dzieci stojąca obok siebie. Dzieci prezentują prace plastyczne Dziewczynka trzyma dyplom w dłoniach Praca konkursowa Praca konkursowa Praca konkursowa Praca konkursowa Praca konkursowa Praca konkursowa Praca konkursowa Praca konkursowa