W Publicznej Szkole Podstawowej w Płoszowie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, połączona ze ślubowaniem pierwszoklasistów. To wyjątkowe wydarzenie zgromadziło uczniów, rodziców oraz grono pedagogiczne, tworząc wzruszającą i podniosłą atmosferę.

Grupa uczniów w niebieskich biretach na głowie Grupa osób stoi obok siebie

Uroczystość, w której uczestniczyła m.in. kierownik Gminnego Zespołu Ekonomiczno – Administracyjnego Szkół -  Beata Pałecz była okazją do złożenia gratulacji nauczycielom i pracownikom administracji oraz podkreślenia ich zaangażowania w rozwój młodych ludzi.

Wzorem ubiegłych lat do wyróżniających się pracowników PSP w Płoszowie trafiły nagrody. Nagrodę Wójta Gminy Radomsko za osiągnięcia w pracy dydaktyczno- wychowawczej oraz aktywny współudział w kształtowaniu wizerunku szkoły otrzymała: Beata Przygoda-Pukacz (dyrektor), Anna Gałek (nauczyciel).

Nagrody dyrektora szkoły otrzymali następujący nauczyciele: Iwona Adamek, Katarzyna Świech, Angelika Aksman, Ewa Gorządek, Dorota Gzik, Dorota Wawrzyńczyk. Nagrodzeni zostali też pracownicy obsługi: Małgorzata Baran, Anna Banowska, Karolina Frączyk, Aleksandra Gniatkowska, Wacław Olczyk

Kulminacyjnym momentem uroczystości było ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów. Dzieci, z wypiekami na twarzy, dumnie składały przysięgę, że będą pilnie się uczyć i szanować swoich nauczycieli oraz kolegów. Ten wzruszający moment wywołał wiele emocji zarówno wśród dzieci, jak i obecnych na sali rodziców.

Aktu pasowania dokonała dyrektor Beata Przygoda – Pukacz. Każdy z uczniów otrzymał również  upominki m.in. pamiątkową kredkę.

Uroczystość zakończyła się wspólnymi gratulacjami, podziękowaniami oraz serdecznymi życzeniami dalszych sukcesów dla wszystkich pracowników szkoły.

Grupa osób. Moment wręczania wyróżnień Grupa osób stoi obok siebie Dwie kobiety. Jedna z nich przemawia Dwie kobiety. Moment gratulacji Grupa osób. Kobieta stoi przy mównicy i przemawia Moment pasowania na pierwszoklasistę Grupa dzieci w niebieskich biretach siedzi na ławce Grupa dzieci w niebieskich biretach. Pasowanie na ucznia Trzy kobiety. Moment wręczania gratulacji Grupa dzieci w niebieskich biretach na głowach. Widoczne dwie dorosłe osoby stojące obok dzieci  Moment pasowania na ucznia

fot: PSP w Płoszowie