Propagowanie proekologicznych postaw wśród dzieci i młodzieży oraz uświadomienie istoty problemu segregacji odpadów i możliwości ich ponownego wykorzystania – taki cel przyświeca Gminnemu Konkursowi Profilaktyczno – Ekologicznemu, który od 8 lat organizowany jest dla uczniów klas IV-VI przez Publiczną Szkołę Podstawową w Dziepółci. Co istotne, wydarzenie z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród uczestników, a konkursowe prace są przemyślane i dopracowane.

Grupa osób - dzieci i dorośli Chłopiec tuż po odebraniu nagrody za udział w konkursie

Konkurs, którego organizatorem jest PSP w Dziepółci na stałe wpisał się w działania profilaktyczne placówki.

- Pierwsza jego edycja miała miejsce w 2016 roku. Od tego roku rokrocznie konkurs jest organizowany. Każdej edycji towarzyszą duże emocje i rozterki komisji konkursowej, gdyż prace uczniów są zawsze na wysokim poziomie. Każda praca jest inna, każdą firmuje pomysłowość, w wykonanie każdej włożony jest ogrom zaangażowania ze strony jej twórcy – zauważa Anna Sobieraj, dyrektor PSP w Dziepółci.

Chłopiec podczas odbierania nagrody Chłopiec tuż po odebraniu nagrody

Dyrektor Sobieraj zwraca również uwagę na to, iż każda praca zasługuje na nagrodę. Nagrodzić jednak wszystkich uczestników konkursu nie można, ponieważ…

– Aż żal, że nie możemy nagrodzić wszystkich dzieciaków biorących udział w konkursie. Regulamin jest regulaminem – przewiduje nagrody tylko dla laureatów i wyróżnionych, ale dzięki temu są one bardzo atrakcyjne i wartościowe. Założeniem organizatorów konkursu od początku jego istnienia było to, aby stał się on prestiżowym, a celem – docenienie i wsparcie młodych talentów artystycznych. Tak też się dzieje  – mówi dyrektor A. Sobieraj.

Laureatami tegorocznej edycji Gminnego Konkursu Profilaktyczno – Ekologicznego zostali:

I miejsce – Wiktor Zasada (PSP w Dziepółci)

II miejsce – Oskar Przerada (PSP w Szczepocicach)

III miejsce – Dawid Lewkowicz (PSP w Płoszowie)

Wyróżnienia:

Maja Fijałkowska (PSP w Szczepocicach), Oliwia Ostojska (PSP w Płoszowie), Kacper Szymczyk (PSP w Dziepółci) oraz Kacper Grzywański (PSP w Kietlinie).

Tegoroczną edycję konkurs wsparła finansowo firma JYKS. Za pozyskane fundusze zostały zakupione nagrody rzeczowe, które bardzo ucieszyły uczestników.  – Mamy nadzieję, że nagrody zachęcą uczniów do udziału w kolejnych edycjach wydarzenia – podsumowuje Sylwia Depta, nauczycielka z PSP w Dziepółci.

Chłopiec podczas odbierania nagrody Dziewczynka podczas odbierania nagrody Dziewczynka trzyma w ręku dyplom. Towarzyszą jej dwie kobiety Dziewczynka odbiera nagrodę z rąk dwóch kobiet Dziewczynka w towarzystwie dwóch kobiet tuż po odebraniu dyplomu Stolik wystawienniczy Chłopiec podczas odbierania nagrody. Nagrodę wręcza kobieta Trzy kobiety stojące obok siebie Trzy kobiety stojące obok siebie Mężczyzna odbiera nagrodę. Nagrodę wręczają mu kobiety. Grupa dzieci siedząca na drewnianych ławkach Podziękowania oprawione w ramkę

Fot: źródło PSP w Dziepółci