Mieszkańcy Gminy Radomsko kolejny raz dali dowód swojemu zaangażowaniu i mobilizacji w imię czystego środowiska. Udowodnili to oddając zużyty sprzęt AGD i RTV, w zamian otrzymując sadzonkę drzewa lub krzewu.

Pojemnik, w którym znajdują się zużyte sprzęty AGD i RTV Mężczyzna odbierający sadzonkę

Tegoroczna akcja mobilnej zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz zużytych baterii na terenie Gminy Radomsko została przeprowadzona 21 maja. Mobilne punkty zbiorki elektroodpadów znajdowały się na terenie Płoszowa, Dziepółci, Strzałkowa, Kietlina i Szczepocic.

- Gratulujemy mieszkańcom Gminy Radomsko zaangażowania w naszą akcję. Dzięki Wam zebrane elektrośmieci trafią do zakładu przetwarzania i w prawidłowy sposób zostaną poddane procesowi recyklingu – mówi Magdalena Jurek z Działu Ochrony Środowiska w PGK Radomsko.

Wśród dostarczonych elektrośmieci znalazły się m.in. lodówki, mikrofalówki, drukarki, telewizory, żelazka, tablety czy wiertarki, w zamian za które mieszkańcy otrzymali sadzonki krzewów ozdobnych ufundowanych przez firmę Electro-System Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A. oraz sadzonki drzew ufundowanych przez Nadleśnictwo Radomsko.

Stoisko PGK, na którym znajdują się ozdobne krzewy