Co prawda roboty budowlane przy obiekcie gospodarczo – garażowym, który zostanie zaadoptowany na potrzeby OSP w Dąbrówce jeszcze trwają, ale już dziś możemy podzielić się dobrymi informacjami. Oddanie budynku połączone zostanie ze strażackim piknikiem rodzinnym z elementami profilaktyki. Gmina Radomsko pozyskała na ten cel grant sołecki z budżetu Województwa Łódzkiego.

Celem pikniku będzie integracja mieszkańców połączona z działaniami profilaktycznymi w zakresie ochrony przeciwpożarowej oraz podniesienia poziomu bezpieczeństwa osób korzystających z rzeki.

Zaplanowanych jest szereg atrakcji m.in. będą dmuchańce i animatorzy dla dzieci, Punkt Prewencji Społecznej – w którym znajdą się materiały edukacyjne dla dzieci i młodzieży, strażacy ochotnicy przygotują atrakcje dla uczestników. Głównym punktem programu będą konkursy i pokazy umiejętności strażackich z wykorzystaniem posiadanego sprzętu.

Jak przebiegają prace budowlane?

Piknik, piknikiem. Na uwagę zasługuje to, iż prace budowlane przy obiekcie gospodarczo – garażowym, który zostanie zaadoptowany na potrzeby OSP w Dąbrówce przebiegają planowo. Zakres prac budowlanych zakłada budowę obiektu i wyposażenie go w niezbędne przyłącza.

Budynek gospodarczo-garażowy na potrzeby OSP Dąbrówka w  trakcie budowyBudynek gospodarczo-garażowy na potrzeby OSP Dąbrówka w trakcie budowy

W budynku znajdą się trzy boksy garażowe oraz pomieszczenia socjalne. W ramach inwestycji zostanie również zagospodarowany teren wokół obiektu. Plac będzie mógł być wykorzystywany przez strażaków ochotników między innymi do ćwiczeń oraz organizacji pikników dla lokalnej społeczności.

Inwestycja powinna zakończyć się do końca sierpnia tego roku. Koszt zadania to 630 tys. złotych. Fundusze pochodzą z budżetu Gminy Radomsko.