Publiczna Szkoła Podstawowa w Strzałkowie zaprasza uczniów szkół podstawowych i oddziałów przedszkolnych Gminy Radomsko do udziału w konkursie profilaktycznym pt. „Wolę powietrze świeże, niż świat w komputerze”. Konkurs finansowany jest z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Radomsko.

Zasady uczestnictwa w konkursie są proste. Należy wykonać zdjęcie zgodne z tematem konkursu.

Nagroda w konkursie jest nie tylko atrakcyjna, ale i ponadczasowa.  Zwycięskie fotografie zostaną zamieszczone w kalendarzu na 2024 rok, który będzie efektem końcowym konkursu.

Projekt zakończy się uroczystym wręczeniem nagród, podczas którego ze spektaklem profilaktycznym wystąpi Teatr Kurtyna. Gali towarzyszyć będzie słodki poczęstunek.

Szczegóły konkursu zostały zapisane w regulaminie.

REGULAMIN KONKURSU PROFILAKTYCZNO-FOTOGRAFICZNEGO PT. „WOLĘ POWIETRZE ŚWIEŻE, NIŻ ŚWIAT W KOMPUTERZE”

Postanowienia ogóle

1. Organizatorem konkursu jest Publiczna Szkoła Podstawowa w Strzałkowie
  2. Konkurs finansowany jest z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Radomsko.
  3. Celem konkursu jest popularyzowanie i utrwalanie wiedzy z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom wśród dzieci i młodzieży. Promowanie właściwych postaw, kultury zachowania oraz kształtowanie wiedzy związanej z niebezpieczeństwem jakie niesie uzależnienie, a także kreatywne uczestnictwo w życiu szkoły i promowanie zdrowego i bezpiecznego trybu życia bez uzależnień.

Zasady konkursu

1. Konkurs kierowany jest do wszystkich uczniów szkół podstawowych, oddziałów przedszkolnych z terenu gminy Radomko.
  2. Konkurs zostanie rozstrzygnięty w 3 kategoriach wiekowych:

- klasy 0-III

- klasy IV -VI

- klasy VII-VIII

3. Udział w konkursie polega na wykonaniu fotografii zgodnie z tematem konkursu.

4. Fotografię należy wysłać na maila:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

5. W tytule należy wpisać „konkurs fotograficzny”, a w treści wiadomości: nazwę szkoły, klasę oraz imię i nazwisko autora pracy oraz nr telefonu opiekuna (nauczyciela w szkole)

6. Prace należy wysyłać w pliku PDF lub JPG a ich jakość musi być jak najlepsza.

7. Każdy uczestnik konkursu może zgłosić maksymalnie 2 prace – fotografie.

8. Termin składania prac upływa 1 listopada 2023 r.

9. Wygrane fotografie zostaną zaprezentowane w kalendarzu na rok 2024, który będzie celem końcowym konkursu.

ZASADY ROZSTZYGNIĘCIA KONKURSU

1. Jury będzie się składało z nauczycieli Gminy Radomsko.
  2. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi podczas uroczystej gali.
  3. Podczas uroczystości ze spektaklem profilaktycznym wystąpi Teatr Kurtyna.
  4. Uroczystości będzie towarzyszyć słodki poczęstunek.
  5. Na galę finałową zostaną zaproszeni uczestnicy konkursu wraz z opiekunami (jeden nauczyciel ze szkoły)
  6. Finał konkursu przewidywany jest na miesiąc grudzień 2023.
  7. Laureaci konkursu otrzymają nagrody rzeczowe.

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

1. Wzięcie udziału w konkursie (przesłanie prac) jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystanie danych osobowych uczestnika zgodnie z przepisami Ustawy z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
  2. Organizator nie ponosi odpowiedzialności prawnej za naruszenie praw autorskich osób trzecich przez uczestników konkursu.

Plakat informujący o konkursie fotograficznym pt. "Wolę powietrze świeże, niż świat w komputerze"