Wójt Gminy Radomsko oraz Zarząd Związku Gminnego OSP RP w Radomsku mają przyjemność zaprosić na wspaniałe sportowe wydarzenie, jakim są eliminacje gminne zawodów sportowo-pożarniczych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Radomsko. Zawody odbędą się w Płoszowie (Ostoja) 25 sierpnia (niedziela) 2024 r.

Kolorowy plakat będący zapowiedzią Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych

W zawodach wezmą udział wszystkie jednostki OSP działające na terenie gminy Radomsko, czyli OSP Dąbrówka, OSP Dziepółć, OSP Kietlin, OSP Płoszów, OSP Strzałków, OSP Szczepocice. Rywalizować będą sekcje źeńskie, męskie i młodzieżowe. Zwycięskie drużyny przejdą do kolejnego etapu zmagań – Powiatowych Zawodów Sportowo – Pożarniczych.

Zawody Sportowo-Pożarnicze są formą intensywnego szkolenia pożarniczego niezbędnego w przygotowaniu do działań ratowniczych. Celem organizacji zawodów sportowo-pożarniczych jest w szczególności:

- mobilizowanie do stałego doskonalenia umiejętności obsługi sprzętu,
- ocena stanu wyszkolenia pożarniczego,
- popularyzacja wśród społeczeństwa zagadnień ochrony przeciwpożarowej,
- przygotowanie do startu w zawodach wyższego szczebla.