Nauka pierwszej pomocy oraz pogadanka z psychologiem w temacie szeroko rozumianych uzależnień – to temat pierwszego spotkania zorganizowanego przez OSP Dąbrówka dla mieszkańców sołectwa. Współorganizatorem spotkania była Gmina Radomsko.

Podczas wczorajszego (czwartek, 6 czerwca) spotkania uczestniczące w nim osoby wzięły udział w pogadance przeprowadzonej przez Aleksandrę Maciaszczyk, psychologa i terapeutę uzależnień.

Młoda kobieta w białej bluzce i czarnych spodniach. Kobieta stoi i przemawia do zebranych osób

- Spotkania takie są bardzo ważne. Nie bójmy się, a przede wszystkim nie wstydźmy się rozmawiać. Wcale nie trzeba być osobą uzależnioną, aby rozmawiać o używkach. Z dzisiejszej pogadanki jestem bardzo zadowolona. Była ożywiona interakcja z uczestnikami spotkania – zauważa psycholog Aleksandra Maciaszczyk.

Pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej Dwie książki leżące na stole Akcesoria medyczne: pulsoksymetry, ciśnieniomierze

W dalszej cześci spotkania druhowie OSP Dąbrówka przeprowadzili naukę pierwszej pomocy. Wśród uczestników szkolenia rozlosowane zostały również drobne upominki: pulsoksymetry, ciśnieniomierze.

Kolejnym etapem projektu realizowanego przez OSP Dąbrówka przy współudziale Gminy Radomsko będzie organizacja pikniku rodzinnego. Wydarzenie odbędzie się 16 czerwca.

- Pokażemy, że można spędzić miło czas bez żadnych używek. Na pikniku przypomnimy również kilka kwestii z zakresu pierwszej pomocy. Będę też konkursy i nagrody – informuje prezes OSP Dąbrówka, Jacek Przerada.