Jest na miarę XXI wieku. Jest nie tylko nowoczesna, ale co najważniejsze spełnia wszystkie kryteria w swojej kategorii. Co więcej, jest najnowocześniejszą strażnicą w powiecie radomszczańskim. Mowa o siedzibie OSP Strzałków (gmina Radomsko), której uroczyste oddanie miało miejsce 1 czerwca podczas Powiatowego Dnia Strażaka, który odbył się w Strzałkowie. Ten dzień dla druhen i druhów ze Strzałkowa był wyjątkowy podwójnie. Jednostce nadano nowy sztandar.

Uroczysty moment przekazania sztandaru OSP Strzałków Strażacy podczas prezentacji nowego sztandaru

Sztandar duma i chluba jednostki

Powiatowy Dzień Strażaka 2024 r. był okazją do oficjalnego nadania OSP w Strzałkowie nowego sztandaru.  Zgodnie z ceremoniałem w pierwszej kolejności sztandar prezesowi OSP Strzałków, Michałowi Olczykowi przekazał prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Radomsku dh Henryk Czubaj. W dalszej kolejności prezes Olczyk przekazał sztandar pocztowi sztandarowemu OSP Strzałków.

- Przyrzekamy, że honoru tego sztandaru nie splamimy – gremialnie oznajmili druhowie wchodzący w skład pocztu sztandarowego.

Strażnica oficjalnie oddana

Po starej strażnicy OSP w Strzałkowie nie ma już śladu. Nowy obiekt zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz jest nie do poznania.

Nowa strażnica OSP Strzałów Druhny i druhowie z nowym sztandarem jednostki

- Nasze plany i marzenia dotyczące rozbudowy remizy zaczęły się już kilka lat temu. Pozyskiwanego sprzętu wciąż przybywało, mimo ciągłych remontów prowadzonych własnymi siłami, pomieszczenie po pomieszczeniu budynek wymagał gruntownego remontu i przebudowy. Wozy bojowe oraz pozostały sprzęt musiały mieć należyte warunki. Inwestycja polegająca na nadbudowie, przebudowie i rozbudowie strażnicy obejmowała termomodernizację, odwodnienie, utwardzenie placu. W budynku oprócz 5 boksów garażowych wyposażonych w instalacje sprężonego powietrza i wyciąg spalin znajdują się m.in.  pomieszczenia szkoleniowe, biurowe, socjalne. To, co kiedyś było dla nas marzeniem dziś staje się faktem dzięki zaangażowaniu wójta gminy Radomsko Romana Radczyca. Nie tylko pokierował nas w wielu działaniach zmierzających do rozbudowy strażnicy, ale i całą inwestycję wziął na swoje barki. W końcu nastał ten czas. Oddaliśmy naszą kochaną remizę ekipie budowlanej. Z niedowierzaniem każdego dnia patrzyliśmy jak wznoszą się nowe mury jak niszczone jest to co przecież sami budowaliśmy remontowaliśmy wiele razy poprawialiśmy. To były bardzo trudne i długie dwa lata. Wykonanych zostało wiele telefonów. Bardzo dużo wizyt na budowie, gdzie zabiegaliśmy o nasze, a efekt myślę, że przerósł oczekiwania wszystkich – mówił ze wzruszeniem prezes OSP Strzałków, Michał Olczyk.

Druhowie OSP Strzałków dziękowali

Wzruszającym momentem uroczystości było uhonorowanie osób zasłużonych dla jednostki OSP Strzałków.

Uroczysty moment wręczania podziękowań. Na zdjęciu widoczni mężczyźni Uroczysty moment wręczania podziękowań. Na zdjęciu widoczna kobieta i mężczyźni Dwóch wzruszonych mężczyzn tuż po odebraniu podziękowań Moment wręczania podziękowań. Na zdjęciu widoczni mężczyźni

Zarząd OSP Strzałków dziękuje  za zaangażowanie w rozbudowę strażnicy, za okazane wsparcie oraz pomoc a także zaangażowanie w rozwój jednostki

Podziękowania za wsparcie w pozyskaniu dotacji, dzięki której była możliwa inwestycja

Poseł Anna Milczanowska

Poseł Krzysztof Ciecióra

Podziękowania za pomoc i przychylność, dzięki której ta inwestycja mogła powstać

Rada Gminy Radomsko – statuetka została wręczona na ręce przewodniczącego Rady Gminy Radomsko Wojciecha Łuszczyńskiego

Sekretarz Gminy Radomsko - Grzegorz Wierzbicki

Skarbnik Gminy Radomsko - Katarzyna Rabenda

Inspektor, Katarzyna Zasada

Podziękowania za wsparcie finansowe i rzeczowe dzięki któremu możliwe było wyposażenie remizy

Krzysztof Widawski

Tadeusz Olejnikowski

Mateusz Habieda

Krzysztof Krysiak

Piotr Pawlik

Krzysztof Dziadkiewicz

Dh Sławomir Stawski

Kamil Nowicki

Firma Jysk Radomsko

Podziękowania za wieloletnie zaangażowanie i wkład włożony w rozwój jednostki

Dh Zbigniew Wieczorek

Dh Tadeusz Łatacz

Ostatnie podziękowania, ale jak zauważył prezes OSP Strzałków dla jednostki najważniejsze. Od woli i chęci tej osoby wszystko się zaczęło….

Panie Wójcie….. w pojedynkę możemy zrobić tak mało, razem możemy zrobić tak wiele – wyartykułował, prezes OSP Strzałków, Michał Olczyk.

FOTORELACJA Z WYDARZENIA ZNAJDUJE SIĘ NA FACEBOOKU GMINY RADOMSKO