KGW „Makowe Panienki” z Kietlina reprezentowało Gminę Radomsko podczas finału wojewódzkiego konkursu „Modna gospodyni pięknym życie czyni. Inspiracje dziedzictwem kulturowym województwa łódzkiego”.

Osiem pań w kolorowych strojach Karolina Cieciura podczas udziału w konkursie

Tym, którzy dotąd nie śledzili kolejnych etapów konkursu przypominamy, że zadaniem pań z Kół Gospodyń Wiejskich było zaprojektowanie i wykonanie stroju inspirowanego lokalnym folklorem – z tradycyjnym elementem kulturowym, akcentem stroju ludowego danego regionu, w połączeniu z nowoczesnymi trendami modowymi.

Konkursowe eliminacje w Łowiczu, Sieradzu, Rozprzy i Skierniewicach wyłoniły finalistki. Do ścisłego finału, który miał miejsce w sobotę (23 marca) zakwalifikowały się panie z KGW „Makowe Panienki” z Kietlina.

Gospodynie z 31 KGW z Łódzkiego nie tylko z wdziękiem paradowały po wybiegu, opowiadały również historie powstania strojów, który prezentowały.

- Nasz strój był inspirowany lokalnym ubiorem z powiatu radomszczańskiego. Tradycyjny pasiak tego regionu jest użyty zarówno w żakiecie, jak i w sukience. Do tego torebka w maki - opisuje Karolina Cieciura z KGW „Makowe Panienki”, która wcieliła się w rolę modelki.

Dwie kobiety na wybiegu. Pierwsza z prawej Karolina Cieciura Pięć kobiet na scenie. Trzecia od lewej Karolina Cieciura

Wszystkie Koła, które wzięły udział w eliminacjach do konkursu, zostały nagrodzone namiotami wystawowymi.

Organizatorami wydarzenia byli: Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego i Łódzki Dom Kultury.

Trzy panie na wybiegu. Pierwsza z lewej Karolina Cieciura Trzy kobiety. Pierwsza z lewej Karolina Cieciura Grupa kobiet - panie siedzą na krzesłach