Urząd Skarbowy w Radomsku, Zakład Ubezpieczeń Społecznych Inspektorat w Radomsku, Powiatowy Urząd Pracy w Radomsku oraz Starostwo Powiatowe w Radomsku, zapraszają do udziałuw bezpłatnym spotkaniudotyczącym nierejestrowanej działalności.Spotkanie odbędzie się 23 lutego 2023 r. o godz. 13.00 w Starostwie Powiatowym w Radomsku, sala nr 208 (II piętro)i poprowadzą je eksperci z Urzędu Skarbowego
w Radomsku.

Plakat informujący o spotkaniu z przedstawicielami US i ZUS

Działalność nierejestrowana staje się coraz popularniejszą formą sprawdzenia pomysłu na biznes, może też stanowić doskonałą możliwość zwiększenia swoich dochodów. Budzi jednak wiele pytań i wątpliwości w zakresie przepisów podatkowych, do których odniosą się zaproszeni eksperci.

Na spotkaniu dowiesz się m.in.:
- czym jest nierejestrowana działalność,
- kto może prowadzić działalność bez rejestracji,
- jakiej działalności nierejestrowanej nie wolno prowadzić,
- jakie są wymogi prowadzenia działalności nierejestrowanej,
- jak prowadzić ewidencję sprzedaży,
- jakie są korzyści i uproszczenia,
- czy i jakie podatki należy płacić,
- kiedy działalność trzeba zarejestrować.

Spotkanie skierowane jest do mieszkańców powiatu radomszczańskiego:
- początkujących przedsiębiorców, którzy chcą sprawdzić, czy ich biznes się powiedzie,
- osób, które pracują zawodowo,
- wszystkich, którzy chcieliby powiększyć swój dochód.

Podczas spotkania będzie istniała możliwość zadawania pytań i indywidulanych konsultacji.

Ponadto obecni na spotkaniu pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Inspektorat
w Radomsku udzielą informacji w zakresie obowiązków wynikających z założenia i dalszego prowadzenia działalności gospodarczej oraz pomogą w założeniu profilu PUE (Platforma Usług Elektronicznych). Posiadanie profilu pozwala nie tylko na wgląd do historii ubezpieczenia, ale też znacznie ułatwia komunikowanie się z ZUS-em poprzez np. możliwość składania wniosków drogą elektroniczną. Dla potrzeb rejestracji profilu PUE niezbędne jest posiadanie dowodu osobistego, adresu e-mail oraz telefonu ( konieczność potwierdzenia kodu).

Spotkanie ma charakter otwarty i nie wymaga wcześniejszych zapisów. Liczba miejsc jest ograniczona.  Informacja w sprawie spotkania udzielana jest pod nr tel. 44 685 89 91, 44 685 89 40.

Serdecznie zapraszamy!

(info:Starostwo Powiatowe w Radomsku)